A 17 fenntartható fejlődési cél (SDG-k) meghatározza a fejlődés új egyetemes irányát, amely célul tűzi ki, hogy a fejlődésbe mindenkit bevonjunk.
„Az Ukrajna elleni orosz támadásnak és a városok elfoglalásának egyéves évfordulója komor mérföldkő az ukrán nép és a nemzetközi közösség számára egyaránt. Ez a támadás sérti a kollektív lelkiismeretünket. Sérti az ENSZ Alapokmányát és a nemzetközi jogot. Drámai humanitárius és emberi jogi következményekkel jár. És a hatása messze Ukrajnán túl is érezhető.” — António Guterres
Az évforduló alkalmából meghirdetett „75 évesek az emberi jogok” elnevezésű kampány arra szólít fel mindannyiunkat, hogy álljunk ki az emberi jogokért, és kötelezzük el magunkat amellett, hogy az egyetemes nyilatkozat alapelveit a mindennapi életünkben is megvalósítsuk.
"Az Egyesült Nemzetek békefenntartói a békésebb világ iránti elkötelezettségünk mozgatórugói. 75 éve támogatják a konfliktusok és a zűrzavarok által sújtott embereket és közösségeket világszerte." — António Guterres
Bolygónk jelenleg az emberi tevékenység által a természetnek okozott veszélyes hanyatláson megy keresztül. A bolygó az élővilágában bekövetkező legnagyobb veszteséget tapasztalja a dinoszauruszok kihalása óta. Jelenleg egymillió növény- és állatfajt fenyeget a kihalás veszélye, közülük sokat évtizedeken belül.
A this human world (thw) nemzetközi emberi jogi filmfesztivál a bécsi ENSZ Információs Szolgálat (UNIS Vienna), az ENSZ Menekültügyi Főbiztosság (UNHCR) ausztriai irodája és Bécs városának európai és nemzetközi ügyekért felelős ügyvezető irodájának támogatásával, valamint a cseh, a lengyel, a magyar, az osztrák, a szlovák, a szlovén és a török iskolákkal együttműködésben meghirdeti a 2023-as emberi jogi rövidfilmversenyt.