„Az Ukrajna elleni orosz támadásnak és a városok elfoglalásának egyéves évfordulója komor mérföldkő az ukrán nép és a nemzetközi közösség számára egyaránt. Ez a támadás sérti a kollektív lelkiismeretünket. Sérti az ENSZ Alapokmányát és a nemzetközi jogot. Drámai humanitárius és emberi jogi következményekkel jár. És a hatása messze Ukrajnán túl is érezhető.” — António Guterres
Az 1996. szeptember 24-én aláírásra megnyílt átfogó atomcsend-szerződés 25. évfordulója újabb lehetőséget ad arra, hogy egy olyan világ felé haladjunk, amelyben nukleáris kísérleti robbantásokat már többé senki sehol nem végez.
Hetvenhét évvel ezelőtt atombombák hullottak az égből Hirosima és Nagaszaki lakosaira.
Ukrajna népének az orosz megszállás valóságos rémálmot és egy borzasztó mértékű humanitárius katasztrófát jelent. A háború azonban gyorsan élet-halál kérdéssé válik a kiszolgáltatott emberek számára világszerte.
Új kiállítás nyílt a Bécsi Nemzetközi Központban (VIC), amely bemutatja azt a pusztítást, amelyet az atombombázás okozott Hirosimának és Nagaszakinak 70 évvel ezelőtt. Bemutatásra kerülnek a két japán városból származó és az atombombázásnak kitett leletek is, amelyek most láthatóak a bécsi ENSZ-központban az idegenvezetés részeként.