Ľudské práva tu a teraz
#Standup4HumanRights pre všetkých a všade

Pridajte sa k nám, postavte sa za ľudské práva a pripojte sa k našej kampani, ktorou si pripomíname 75.výročie Všeobecnej deklarácie ľudských práv.

Máme otázku:

Ktoré miesto sa vám spája s ľudskými právami a prečo?

Povedzte nám, ako toto miesto súvisí s jedným z článkov Všeobecnej deklarácie ľudských práv.

Chceme, aby ste sa zamysleli nad ľudskými právami, ktoré sú pre vás dôležité. Spojte ľudské právo s konkrétnym miestom a povedzte nám o ňom.

Do našej kampane sa môžete zapojiť tak, že urobíte fotografiu alebo video tohto miesta (so sebou alebo bez seba na zábere) a uverejníte ho na svojich sociálnych sieťach alebo nám ho pošlete na adresu unis.vienna@un.org spolu s vysvetlením, prečo je pre vás práve toto miesto dôležité.

Alebo môžete napísať básničku, príbeh či vytvoriť umelecké dielko, ktoré bude predstavovať váš vzťah k danému miestu a ľudskému právu. Neváhajte použiť zdroje a materiály, ktoré nájdete na stránke našej kampane.

Nezabudnite použiť náš hlavný hashtag #Standup4HumanRights a označiť@UN_Vienna (Twitter), @unitednationsvienna (Instagram) alebo @UNVienna (Facebook) a zdieľať kampaň so svojimi priateľmi a rodinou.

Niektoré príspevky môžu byť vybrané na našu mapu ľudských práv.

Kliknite na interaktívne ikonky na mape nižšie, aby ste zistili, ktoré ľudské práva sú dôležité pre ľudí na Slovensku:

Buďte kreatívni a vyberte si akékoľvek miesto, ktoré pre vás niečo znamená, inštitúciu či miesto s historickým významom* alebo miesto, ktoré má pre vás osobitný význam z hľadiska jedného z článkov Všeobecnej deklarácie ľudských práv.

 

Viac o ľudských právach Slovenčina

Stiahnite si Všeobecnú deklaráciu ľudských práv: Slovenčina

 

 

*prosím uveďte zdroj informácií alebo stručné základné informácie o historickej udalosti