Materiály pre učiteľov

"Jedno dieťa, jeden učiteľ, jedna kniha a jedno pero môžu zmeniť svet." To sú naše najsilnejšie zbrane, povedala Malala Júsufzajová, pakistanská školáčka, ktorú chcel zavraždiť Taliban za to, že viedla kampaň za právo na vzdelanie, keď v júni 2013 navštívila OSN.

Pre učiteľov, ktorí chcú so svojimi študentmi hovoriť o práci a cieľoch OSN, máme niekoľko užitočných učebných zdrojov v angličtine a nemčine k nasledovným témam: Mier a bezpečnosť, rozvoj, ľudské práva, humanitárne otázky a medzinárodné právo.

Kniha o pomoci deťom UNICEF: E-kniha o pomoci pre deti porovnáva pomoc deťom po vojne v Československu v porovnaní s pomocou deťom v súčasnosti. 

Mobilná hra na tému utečenectva: Aaronova dilema

V slovenčine sú k dispozícii príručky*, ktoré vydala mimovládna organizácia Človek v ohrození - ako zaradiť globálne témy do vyučovania na stredných školách.

Človek v ohrození zároveň prevádzkuje webstránku Virtuálna škola pre základné a stredné školy, ktorá obsahuje informácie na rôzne témy v oblasti cieľov udržateľného rozvoja.

Slovenská mimovládna organizácia Sokratov inštitút (Živica) pripravila e-learningové kurzy* v slovenčine o globálnom vzdelávaní pre mladých ľudí od 18 do 32 rokov.

Materiály na výučbu o holokauste: Obyčajné veci? Objavovanie holokaustu cez historické predmety (pdf) - ppt

* UNIS Viedeň nezodpovedá za obsah externých webových stránok.