Nenávistné prejavy podnecujú násilie a podkopávajú sociálnu súdržnosť a toleranciu. Ničivý účinok nenávisti, žiaľ, nie je ničím novým. Jej rozsah a vplyv však v súčasnosti zosilňujú nové komunikačné technológie do takej miery, že nenávistné prejavy - vrátane tých online - sa stali jednou z najčastejších metód šírenia rozdeľujúcej rétoriky a ideológií v celosvetovom meradle a ohrozujú mier.
Organizácia Spojených národov má za sebou dlhú históriu mobilizácie sveta proti nenávisti akéhokoľvek druhu na obranu ľudských práv a presadzovania zásad právneho štátu. Vplyv nenávistných prejavov zasahuje do mnohých existujúcich oblastí záujmu OSN, od ochrany ľudských práv a prevencie krutých zločinov až po udržanie mieru a dosiahnutie rodovej rovnosti a podporu detí a mládeže.
Boj proti nenávisti, diskriminácii, rasizmu a nerovnosti je podstatou zásad a práce OSN, organizácia sa preto snaží čeliť nenávistným prejavom na všetkých úrovniach. Táto zásada je zakotvená v Charte OSN, v medzinárodnom rámci ľudských práv a v globálnom úsilí o dosiahnutie Cieľov udržateľného rozvoja.
Nenávistné prejavy podnecujú násilie a podkopávajú sociálnu súdržnosť a toleranciu. Boj proti nenávisti, diskriminácii, rasizmu a nerovnosti je podstatou zásad a práce OSN, organizácia sa preto snaží čeliť nenávistným prejavom na všetkých úrovniach.
Kampaň Byť videní a počutí (Be Seen Be Heard) uznáva, že mladí ľudia zohrávajú dôležitú úlohu pri rozhodovaní, ktoré sa týka nás všetkých.
Oživenie poškodených ekosystémov je dnes mimoriadne naliehavou témou.
Keď spoločne pracujeme na skrotení #COVID19, musíme pracovať aj na krotení dezinformácií.