Tlačové správy

Len pre informáciu - neoficiálny dokument.

UNIS/INF/560
26.marec 2020

Vybudujme našu budúcnosť spoločne - Súťaž študentských krátkych filmov this human world 2020

VIEDEŇ, 26.marec (Informačná služba) - COVID-19 nám pripomína, aké dôležité je spolu pracovať - cez hranice, sektory aj generácie, aby sme prekonali globálne výzvy, ktorým v súčasnosti čelíme. Dnes, keď všade na svete prebiehajú dramatické zmeny a opatrenia v boji proti pandémii koronavírusu, potrebujeme postupovať spoločne viac ako kedykoľvek predtým.

Vybudujem našu budúcnosť spoločne - povedzte nám váš názor cez kameru

Tohtoročná Súťaž študentských krátkych filmov this human world 2020 sa pripojí k najväčšej celosvetovej konverzácii o budúcnosti našej planéty, ktorú spustila OSN začiatkom roka 2020 pri príležitosti 75.výročia založenia organizácie (UN75). Cieľom je urobiť prieskum názorov ľudí na celom svete o tom, čo si myslia o globálnej spolupráci a akú budúcnosť si predstavujú.

Žiaci základných škôl aj študenti stredných škôl či vysokoškoláci, vo veku od 10 - 20 rokov z Maďarska, Rakúska, Slovenska a Slovinska, sa môžu zapojiť do súťaže, ktorej cieľom je poslať krátky film na tohtoročnú tému: "Vybudujme budúcnosť spoločne", v ktorom ukážu svoje myšlienky a víziu ako si predstavujú budúcnosť.

* *** *

Pre viac informácií prosím kontaktujte:

Irene Hoeglinger-Neiva
Information Officer, UNIS Viedeň
Mobil: (+43-699) 1459-4448
E-mail: irene.hoeglinger-neiva[at]un.org