Kampaň Mier sa začína vo mne vyjadruje uznanie službe a obete príslušníkov mierových síl OSN v minulosti i v súčasnosti, ako aj odolnosti komunít, ktorým slúžia.
Milióny ľudí na celom svete trpia obrovskou ujmou v dôsledku konfliktov. Ich životy rozvrátila smrť, ničenie a vysídľovanie.
Viac ako dva milióny príslušníkov mierových síl OSN sa od roku 1948 podieľalo na záchrane a zmene životov v najmenej stabilných politických a bezpečnostných situáciách na svete. Viac ako 4 000 príslušníkov mierových síl prišlo o život v službe pod vlajkou OSN. Mierové sily sú obyčajní ľudia, ktorí pracujú v ťažkých a nebezpečných podmienkach, aby pomohli zabezpečiť udržateľný mier a pokrok - sú pre nás všetkých inšpiráciou v konaní za mier.
Mierové sily pomáhajú predchádzať konfliktom, chrániť civilistov, presadzovať politické riešenia a podporovať demokratické procesy. Presadzujú ľudské práva, budujú kapacity štátnych inštitúcií a zabezpečujú, aby ženy a mladí ľudia viedli a zúčastňovali sa na mierových procesoch a budovaní štátu.
V kontexte rastúceho globálneho napätia je dnes udržiavanie mieru náročnejšie ako kedykoľvek predtým. Konflikty sú zložitejšie a trvajú dlhšie, mierové sily čelia teroristom, ozbrojeným skupinám a ich spojencom, ktorí majú prístup k silným moderným zbraniam a technológiám. Mylné a zámerne nesprávne informácie podnecujú násilie voči ľuďom pracujúcim v OSN a jej partnerom.
Napriek týmto výzvam príslušníci mierových síl spolu s mnohými partnermi vytrvalo a spoločne usilujú o mier. Neustále hľadajú nové spôsoby, ako byť progresívnejší, inovatívnejší a efektívnejší.
Kampaň Mier sa začína vo mne vyzýva náš všetkých, aby sme sa pripojili ku globálnemu hnutiu za mier. Sami to nedokážeme. Spoločne však môžeme konať a stať sa mohutnou silou pre mier.
Samit je podujatie na vysokej úrovni, na ktorom sa stretávajú svetoví lídri, aby dosiahli nový medzinárodný konsenzus o tom, ako zabezpečiť lepšiu súčasnosť a ochrániť budúcnosť.
Kampaň Byť videní a počutí (Be Seen Be Heard) uznáva, že mladí ľudia zohrávajú dôležitú úlohu pri rozhodovaní, ktoré sa týka nás všetkých.
Kampaň Modré srdce je celosvetová iniciatíva pod vedením Úradu OSN pre drogy a kriminalitu (UNODC), ktorej cieľom je zvýšiť povedomie o obchodovaní s ľuďmi a jeho dopade na ľudí a spoločnosť.
Prijalo ju Valné zhromaždenie OSN 10. decembra 1948. Pri príležitosti výročia Kampaň Ľudské práva 75 vyzýva všetkých, aby podporili ľudské práva a zaviazali sa, že zásady Všeobecnej deklarácie sa stanú súčasťou ich každodenného života.