Tlačové správy

Neoficiálny dokument - len pre informáciu.

UNIS/SGSM/365
17. august 2012

Generálny tajomník OSN Pan Ki-mun:

"Ľudia pomáhajú ľuďom: Svetový humanitárny deň"

Odkaz k Svetovému humanitárnemu dňu,
19.august 2012

VIEDEŇ, 19.august (Informačná služba OSN) - Tohtoročný Svetový humanitárny deň je historickou príležitosťou spojiť miliardu ľudí z celého sveta na podporu veľkej myšlienky: Ľudia pomáhajú ľuďom.

To je najlepší spôsob ako si uctiť pamiatku všetkých padlých pracovníkov v oblasti poskytovania pomoci, ktorých tu dnes oplakávame a osláviť úsilie ďalších, ktorí pokračujú v ich šľachetnom poslaní tým, že sa ponáhľajú na pomoc k trpiacim.

Duch solidarity, ktorý dodáva energiu tomuto odvážnemu úsiliu, je rovnako aj vedúcim motívom tohtoročnej spomienky Svetového humanitárneho dňa.

Takúto solidaritu som si všimol počas mojich ciest na celom svete, kedy stretávam humanitárnych pracovníkov, ktorí opustili pohodlie svojich domovov, aby mohli pomáhať iným v núdzi.

Zazrel som ju aj začiatkom tohto  mesiaca, keď som stretol Beyoncé Knowles, superstar, ktorá svoju pieseň "Bola som tu" (I was here), venovala našej celosvetovej kampani na podporu opatrení pre lepší svet.

Na našej webovej stránke sa už zaregistrovali milióny ľudí, aby tam zaznamenali svoju podporu a podelili sa o to, čo robia. Duch myšlienky Ľudia pomáhajú ľuďom zlepšuje podmienky na život pre všetkých - od medzinárodného úsilia na zabránenie hladovej krízy v západnej Afrike cez núdzovú pomoc civilistom v Sýrii až po jednoduchý dobrý skutok suseda susedovi.

Dajme spoločne zmysel Svetovému humanitárnemu dňu a zaregistrujme svoje dobré skutky na webstránke: www.whd-iwashere.org/. Skutky jednotlivca sa môžu zdať malé, ale spoločne budú mať vplyv na celú planétu a vytvoria nezastaviteľný rozvojový potenciál pre lepšiu budúcnosť.

* *** *