Az Egyesült Nemzetek bécsi Információs Irodája (UNIS) azért hívott meg 26 éves, és fiatalabb ifjakat a Bécsi Nemzetközi Központba (VIC), hogy augusztus 12-én közösen ünnepeljék meg az Ifjúság nemzetközi napját, és hogy celebrálják az Ifjúság nemzetközi évének kezdetét. A fiatalok ugyanakkor részt vehettek egy körbevezetésen is, amin tájékozódhattak arról, miképpen is dolgozik az Egyesült Nemzetek Bécsben. Körülbelül ötszázan éltek a lehetőséggel, amelynek során megtekinthették a VIC-ben székelő szervezetek és Bécs városának ifjúsági részlege által felállított információs táblákat és standokat is.
Mivel 2010 egyben a Kultúrák közeledésének nemzetközi éve is volt, a VIC-ben tartott nyílt napon felavatták az "Egy család" elnevezésű kezdeményezést is, amelyet a Bécsi Egyetem Konfuciusz Intézete, a bécsi UNESCO-klub valamint Juseng Zsao művész úr közösen indított útjára. A kiállítás 2010. augusztus 12-20 között lesz megtekinthető.
Az "Egy család" kiállítás megnyitóján elmondott beszédében az UNIS igazgatója, Maher Nasser kiemelte, hogy amikor az ENSZ tagállamai eldöntötték, hogy 2010-et az Ifjúság nemzetközi évének nyilvánítják, abban a tudatban tették ezt, hogy a fiatalok a világ minden országában a fejlődés, a pozitív társadalmi változás és a technológiai innováció legnagyobb forrásai. Az ifjúság elképzelései, energiája és látomásai nélkülözhetetlenek társadalmuk folyamatos fejlődéséhez. Maher Nasser hozzátette, hogy a fiatalok nem pusztán passzív haszonélvezők, de egyben a változás aktív résztvevői is. Az idei év mottójával (Párbeszéd és kölcsönös megértés) összhangban olyan képeket helyeztek el a kiállításon, amelyek kínai és helyi szülőktől származó, bécsi gyerekek munkái, és amelyek a gyermekek elképzelését ábrázolják családjukról és kulturális identitásukról. A kínai nagykövet, H.E. Csiaodi Hu, aki részt vett a kiállítás megnyitóján, nagyra értékelte a tényt, hogy harmadik generációs, Kínától távol élő gyerekek továbbra is emlékezetükben tartják a hagyományos kínai, családi értékeket: "A szoros családi kapcsolatok részei a kínai kultúrának, a gyermekek pedig a család jövőjét jelentik." Richard Trappl professzor, a Bécsi Egyetem Konfuciusz Intézetének igazgatója kifejtette, hogy a programot úgy fogják bővíteni, hogy magában foglalja mind az öt kontinensről származó gyerekek munkáit. Ahogy a jelenleg kiállított képek, úgy a többi kontinensről származó gyermekek is színes képek formájában ábrázolják majd elképzeléseiket. "Biztatnunk kell a gyermekeket, hogy teremtsenek egy békésebb világot. Nekik is vannak álmaik, nekünk pedig kötelességünk támogatni ezek valóra váltását. A program révén lehetőséget adunk a világ minden táján élő gyerekeknek, hogy színes elképzeléseiket vászonra öntsék. "
Megállapítva, hogy a kínai művész, Juseng Zsao egyik festménye, ami az "Egy család"-ot kíséri, a Kínai "Jia"-betűt (család) ábrázolja, az UNIS igazgatója kiemelte, hogy az Egyesült Nemzetek Tájékoztatási részlege az Egyesült Nemzetek Nyelvek napja programja részeként az utóbbi időben megindított egy kezdeményezést a többnyelvűség és a kulturális sokféleség jegyében. A kezdeményezés, amelyet az Egyesült Nemzetek kommunikációért és tájékoztatásért felelős főtitkárhelyettese, egyben a soknyelvűség koordinátora, Kijo Akaszaka indított útjára múlt februárban, április 20-át a kínai nyelv napjának nyilvánította.
Az eseményt egy csodálatos zenei produkció zárta, amelyet Pej Ju Caj asszony adott elő pipán egy hagyományos kínai pengetős hangszeren.