A gyűlöletbeszéd erőszakot szít és aláássa a társadalmi kohéziót és a toleranciát. A gyűlölet pusztító hatása sajnos nem újdonság. Mértéke és hatása azonban napjainkban az új kommunikációs technológiák révén olyannyira felerősödött, hogy a gyűlöletbeszéd az online formájával együtt az egyik leggyakoribb módszerré vált a megosztó retorikák és ideológiák globális szintű terjesztésére és a béke veszélyeztetésére.
Az ENSZ régóta azon dolgozik, hogy mozgósítsa a világot a gyűlölet minden fajtája ellen az emberi jogok védelme és a jogállamiság előmozdítása érdekében. A gyűlöletbeszéd az ENSZ számos fő cselekvési területén is érezteti hatását, az emberi jogok védelmétől kezdve a nemzetközi bűncselekmények megelőzésén át a béke fenntartásáig, a nemek közötti egyenlőség eléréséig, valamint a gyermekek és a fiatalok támogatásáig.
Mivel a gyűlölet, a megkülönböztetés, a rasszizmus és az egyenlőtlenség elleni harc az ENSZ alapelveinek és munkájának központjában áll, a szervezet minden lehetőséget megragad a gyűlöletbeszéd elleni fellépésre. Ezt az alapelvet rögzíti az ENSZ alapokmánya, a nemzetközi emberi jogi keretrendszer és a fenntartható fejlődési célok elérése érdekében tett számos globális erőfeszítés.
Az emberi jogok mindenhol és mindennap kihatnak az életünkre. Az emberi jogok kézzelfogható, pozitív hatással bírnak, gyakorlati megoldásokat kínálnak, és közösségeket tesznek képessé arra, hogy egy jobb jövőt építsenek.
A világ vezetői 2024 szeptemberében, a New Yorkban megrendezett „Jövő csúcstalálkozóján” elfogadták a „Paktum a jövőért” című dokumentumot, amely rögzíti az országok elköteleződését egy olyan nemzetközi rendszer mellett, amelynek középpontjában az Egyesült Nemzetek Szervezete áll.
A csúcstalálkozó egy olyan magas szintű esemény, amelyen a világ vezetői azért találkoznak, hogy új nemzetközi konszenzust alakítsanak ki jelenlegi világunk jobbá tételéről és jövőnk védelméről.
A Be Seen Be Heard kampány elismeri annak jelentőségét, hogy a fiataloknak létfontosságú szerepük van amindannyiunkat érintő döntések meghozatalában.