A 17 fenntartható fejlődési cél (SDG-k) meghatározza a fejlődés új egyetemes irányát, amely célul tűzi ki, hogy a fejlődésbe mindenkit bevonjunk.
A világ vezetői 2024 szeptemberében, a New Yorkban megrendezett „Jövő csúcstalálkozóján” elfogadták a „Paktum a jövőért” című dokumentumot, amely rögzíti az országok elköteleződését egy olyan nemzetközi rendszer mellett, amelynek középpontjában az Egyesült Nemzetek Szervezete áll.
Az éghajlatváltozás korunk meghatározó kérdése. Napról napra egyre többen vesznek részt az éghajlatváltozás elleni küzdelemben. Ezért elkészítettünk egy gyűjteményt, amely összefoglalja az említett kifejezéseket és fogalmakat. Ez a gyűjtemény Önnek is segítséget jelenthet eligazodni az éghajlatváltozás terén zajló beszélgetésekben.
"2025 egy közös, új kezdetet jelenthet. Nem megosztott világként. Hanem egyesült nemzetekként." — António Guterres
Az emberi jogok mindenhol és mindennap kihatnak az életünkre. Az emberi jogok kézzelfogható, pozitív hatással bírnak, gyakorlati megoldásokat kínálnak, és közösségeket tesznek képessé arra, hogy egy jobb jövőt építsenek.
Osztrák, szlovák és szlovén diákok nyerték meg az idei diákoknak szóló rövidfilmversenyt a „Béke – Tisztelet – Erőszakmentes kommunikáció - Mit jelentenek ezek számodra, és miért fontosak a jövőd és a közös jövőnk szempontjából?” témájú, inspiráló filmjeikkel.