A 17 fenntartható fejlődési cél (SDG-k) meghatározza a fejlődés új egyetemes irányát, amely célul tűzi ki, hogy a fejlődésbe mindenkit bevonjunk.
A világ vezetői 2024 szeptemberében, a New Yorkban megrendezett „Jövő csúcstalálkozóján” elfogadták a „Paktum a jövőért” című dokumentumot, amely rögzíti az országok elköteleződését egy olyan nemzetközi rendszer mellett, amelynek középpontjában az Egyesült Nemzetek Szervezete áll.
Az éghajlatváltozás korunk meghatározó kérdése. Napról napra egyre többen vesznek részt az éghajlatváltozás elleni küzdelemben. Ezért elkészítettünk egy gyűjteményt, amely összefoglalja az említett kifejezéseket és fogalmakat. Ez a gyűjtemény Önnek is segítséget jelenthet eligazodni az éghajlatváltozás terén zajló beszélgetésekben.
António Guterres ENSZ-főtitkár szerint át kell alakítanunk termelési és fogyasztási módjainkat és azt, hogy miként állunk a természethez. Az ENSZ-főtitkár üzenetében elmondta, hogy „A biológiai sokféleség az élet alapja és nélkülözhetetlen a fenntartható fejlődéshez... A biológiai sokféleség csökkenése egy globális kihívás. Legyen bármilyen gazdag vagy erős egy ország, akkor sem tudja ezt a kihívást egyedül megoldani. Sőt élni sem tud a bolygónkat meghatározó gazdag biológiai sokféleség nélkül." Bővebben
Az LMBTIQ+ emberek világszerte gyűlöletbeszéddel, támadásokkal és jogaik korlátozásával szembesülnek. Idén a közösségek ereje a nemzetközi nap témája, amely arra emlékeztet bennünket, hogy együtt vagyunk a legerősebbek. „Az LMBTIQ+ emberek és azok, akik velük együtt dolgoznak jogaik biztosításáért, újra és újra bebizonyították, hogy a közösségek milyen értékes szerepet játszanak a támogatásban és a változás előmozdításában" - mondta António Guterres ENSZ-főtitkár.
"Idén a hulladékmentesség nemzetközi napján a divatra és a textíliákra fókuszálunk." — António Guterres