A Bécsi Nemzetközi Központot is magával ragadta a Világbajnokság első hetében (június 14-18.) tapasztalható futball-láz: a büfében a meccseket vetítették, a Rotundát pedig egy életnagyságúnál is nagyobb "Zakumi"-kabala uralta. Az Egyesült Nemzetek Információs Szolgálata és Dél-Afrika állandó ENSZ-képviselete együttesen használta ki a lehetőséget, hogy ne csak a Világbajnokságnak otthont adó Dél-Afrikára, de azokra a Milleniumi fejlesztési célokra (Mfc) is felhívja a figyelmet, amiknek teljesítésére már csak öt év áll rendelkezésre. A jelenlegi helyzetet alapul véve az Mfc-k elérése Afrika Szaharától délre eső legtöbb országában elérhetetlen cél csupán.
A Rotundában található információs standnál az egész hét alatt játszották a "8 cél Afrikának" című dalt, amelyet az ENSZ Dél-Afrikai Országcsapata készített egy kampány részeként, melyben a Milleniumi fejlesztési célokat népszerűsíti. A dalban szerepel a dél-afrikai Yvonne Chaka Chaka, az UNICEF benini jószolgálati nagykövete, Angelique Kidjo, a zimbabwei Oliver Mtukudzi, a kenyai Eric Wainaina, a szenegáli Baaba Maal, és a dél-afrikai Soweto Gospel kórus. A hangszeres kíséretet két világhírű dél-afrikai jazz-zenész, Hugh Masekela és Jimmy Dludlu biztosítja, míg a dal producere az Egyesült Államok-beli Arthur Baker. A dalhoz hozzájáruló nyolc afrikai művész a kontinens legismertebb zenészei között van, és mindannyian együttműködnek az ENSZ-szel, hogy a világot ezzel a dallal kérjék meg a Milleniumi fejlesztési célokkal kapcsolatos elkötelezettségre. Jimmy Dludlu, a zene szerzője, a dal bemutatóján elmondta: "Megihletett ez a kezdeményezés. Segíteni akarunk a Milleniumi fejlesztési célok népszerűsítésében, és bízom benne, hogy a dal közvetíteni fogja a béke, a remény, és a jobb jövő ígéretének üzenetét."
A Bécsi Nemzetközi Központot meglátogató iskolai csoportok és más gyerekek is elnyerhettek egy csomagnyi futball-nyalánkságot, a dél-afrikai állandó ENSZ-képviselet ajándékát. A hét folyamán több mint 200 résztvevő próbálta ki magát olyan kérdésekben, mint például az, hogy: "Hány tagállam van, és ezek közül hány afrikai?" vagy: "Mikor fogadták el a Milleniumi Nyilatkozatot?". A nyeremények között volt focilabda, vuvuzela, és a FIFA 2010-es márkajelzéssel ellátott más tárgyak is. Három szerencsés nyertes pedig meghívást nyert június 18-ra, péntekre, egy ebéddel egybekötött rendezvényre.
A rendezvényen őméltósága, Xolisa Mabhongo, Dél-Afrika nagykövete beszélt: kiemelte az oktatás fontosságát abban, hogy minden Mfc-t elérjünk. Továbbá kifejezte örömét a nagy számú iskolai csoport részvétele fölött. "Ha felére akarjuk csökkenteni a globális szegénységet és az éhséget, nem hanyagolhatjuk el az oktatás támogatását. Hasonlóképpen: ha csökkenteni akarjuk az anyasági halandóságot, be kell fektetnünk az oktatásba. Ez minden Mfc-re igaz." A világbajnokság, a fejlődés és az Afrika közötti kapcsolatot kiemelve, Mabhongo úr elmondta: "Az, hogy Dél-Afrika a világbajnokság házigazdája, lehetőséget ad, hogy megmutassa a világnak: Afrika előrelépett, biztonságos és vendégszerető. Képes betartani ígéreteit." Az Egyesült Nemzetek Információs Irodájának igazgatója, Maher Nasser véleménye szerint: a világnak a fegyverekbe és harcászatba való egyre újabb és újabb befektetések helyett többet kellene látnia azokból a jó szellemben lezajló versenyekből, amit a világbajnokság is képvisel. Mindkét előadó emlékeztette hallgatóságát, hogy az Mfc-k elérésére kitűzött határidőig már csak öt év van hátra, és hogy a nemzetközi közösségnek össze kell szednie erejét, ha el akarja érni a nyolc célt a 2015-ös határidőig. Különös figyelem illeti Afrikát, ahol a legnagyobb kihívások állnak előttünk. Biztosítsuk, hogy Afrika ne maradjon le!