Informačná služba OSN (UNIS) Viedeň v spolupráci s Národným inštitútom pre vzdelávanie a mládež (NIVAM) pozvala učiteľky a učiteľov z celého Slovenska na workshop „Vyučovanie o OSN a Cieľoch udržateľného rozvoja (SDGs)“ do sídla OSN vo Viedni.
"Samit budúcnosti je šancou na vytvorenie účinnejších a inkluzívnejších inštitúcií a nástrojov globálnej spolupráce, prispôsobených 21. storočiu a nášmu multipolárnemu svetu." - Generálny tajomník OSN António Guterres
Akceptujte možné. Výzvu 17 Cieľov udržateľného rozvoja, plán pre lepší svet. Nemusíme čakať na budúcnosť, ktorú chceme - môžeme si ju vytvoriť hneď teraz. Každý sa môže zapojiť do globálneho hnutia za zmenu.
Počet obyvateľov sveta sa v polovici novembra vyšplhá na 8 miliárd, čo je dôkazom vedeckého pokroku a zlepšenia úrovne v oblasti výživy, verejného zdravia a hygieny. Naša ľudská rodina sa však nielen rozrastá, ale narastajú v nej aj nerovnosti.
Tu sú informácie čo môžete podniknúť na podporu dosiahnutia cieľov trvalo udržateľného rozvoja
Viac ako dva roky intenzívnych verejných konzultácií a zapojenia občianskej spoločnosti a ďalších zainteresovaných strán na celom svete, ktoré venovali osobitnú pozornosť hlasom najchudobnejších a najzraniteľnejších, viedli k prijatiu Agendy 2030 pre udržateľný rozvoj.
Podľa zistení správy o Miléniových rozvojových cieľoch z roku 2015 boli MDGs najúspešnejším hnutím proti chudobe v histórii.
Takmer pol miliardy ľudí žije vo vnútrozemských rozvojových krajinách, kde je obchodovanie s výrobkami a tovarom nákladnejšie ako v krajinách s priamym prístupom k prístavom a moru. V týchto krajinách sú navyše často cesty a infraštruktúra v zlom stave.