"A jövő csúcstalálkozója lehetőséget kínál arra, hogy a 21. századra és a többpólusú világunkra hangolt, hatékonyabb és befogadóbb intézményeket és eszközöket hozzunk létre a globális együttműködés érdekében." - Az ENSZ-főtitkár António Guterres
Éljen a lehetőséggel. Erre ösztönöz bennünket a 17 fenntartható fejlődési cél, amely megmutatja az irányt egy jobb világ felé. Nem kell várnunk az általunk vágyott jövőre, ugyanis már most megteremthetjük azt. Mindenki csatlakozhat a változást előidéző globális mozgalomhoz.
A tudományos áttöréseknek, az élelmezés, a közegészségügy és a higiéniai körülmények fejlődésének köszönhetően november közepén már nyolcmilliárdan élünk a világon. Miközben emberi családunk egyre nagyobbá válik, egyre megosztottabb is lesz.
Itt megtudhatod, hogy miként segítheted a fenntartható fejlődési célok elérését
Több mint két év intenzív, nyilvános konzultáció, valamint a civil társadalom és egyéb érintettek bevonása – a legszegényebbek és a legsérülékenyebbek véleményének figyelembevételével –, vezetett el a 2030-as fenntartható fejlődési keretrendszer elfogadásához.
A 2015-ös millenniumi fejlesztési célokról (MDG-k) szóló jelentés szerint az MDG-k váltották valóra a történelem legsikeresebb szegénység elleni mozgalmát.
Körülbelül fél milliárd ember él tengerparttal nem rendelkező fejlődő országokban (LLDC-k), ahol a termékek és az áruk kereskedelme sokkal költségesebb, mint azokban az országokban, amelyek közvetlen hozzáféréssel rendelkeznek a kikötőkhöz vagy a tengerhez. A tengerparttal nem rendelkező fejlődő országokban gyakran szegényes az úthálózat és az infrastruktúra.