"A béke nemzetközi napja pedig idén arra emlékeztet bennünket, hogy a megoldás a mi kezünkben van. A béke kultúrájának ápolása azt jelenti, hogy a megosztottság, a hatalomtól való megfosztás és a kétségbeesés helyett igazságosságot, egyenlőséget és reményt biztosítunk mindenki számára." — António Guterres
"Ma tisztelettel adózunk az ENSZ több mint 76 000 békefenntartójának, akik megtestesítik az emberiség legmagasztosabb eszményét, a békét." — António Guterres
Az ukrajnai háború továbbra is mérhetetlen szenvedést, halált és pusztítást okoz, milliókat téve ki komoly jogsértések kockázatának, valamint súlyos humanitárius szükséghelyzetet idézve elő.
"Miközben a béke nemzetközi napját ünnepeljük, az emberek és a bolygónk is válságban vannak." — António Guterres
A béke velem kezdődik című kampány elismeri az ENSZ békefenntartóinak múltbeli és jelenlegi szolgálatát és áldozatvállalását, valamint az általuk szolgált közösségek ellenálló képességét.
"Az Egyesült Nemzetek békefenntartói a békésebb világ iránti elkötelezettségünk mozgatórugói. 75 éve támogatják a konfliktusok és a zűrzavarok által sújtott embereket és közösségeket világszerte." — António Guterres
"Az első alkalommal megtartott, a leszereléssel és a non-proliferációval kapcsolatos tudatosság nemzetközi napján a globális közösséget egy alapvető meggyőződés fogja össze.
Mégpedig az, hogy a nukleáris, a vegyi, a biológiai, valamint a kiszámíthatatlan, autonóm és egyéb, válogatás nélkül ölni képes fegyverrendszereknek nincs helyük a világunkon." — António Guterres
Az 1996. szeptember 24-én aláírásra megnyílt átfogó atomcsend-szerződés 25. évfordulója újabb lehetőséget ad arra, hogy egy olyan világ felé haladjunk, amelyben nukleáris kísérleti robbantásokat már többé senki sehol nem végez.
Hetvenhét évvel ezelőtt atombombák hullottak az égből Hirosima és Nagaszaki lakosaira.
Ukrajna népének az orosz megszállás valóságos rémálmot és egy borzasztó mértékű humanitárius katasztrófát jelent. A háború azonban gyorsan élet-halál kérdéssé válik a kiszolgáltatott emberek számára világszerte.
Új kiállítás nyílt a Bécsi Nemzetközi Központban (VIC), amely bemutatja azt a pusztítást, amelyet az atombombázás okozott Hirosimának és Nagaszakinak 70 évvel ezelőtt. Bemutatásra kerülnek a két japán városból származó és az atombombázásnak kitett leletek is, amelyek most láthatóak a bécsi ENSZ-központban az idegenvezetés részeként.